انواع تیزر تبلیغاتی

 

تیزرهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند که شرکت های تبلیغاتی با توجه به نیاز، بودجه و اهداف کلی مشتری، تیزرهای مناسبی را برای آنها ایجاد می کنند. در زیر هر کدام را جداگانه توضیح داده ایم.

لیست عناوین این صفحه

تیزر تبلیغاتی رئال

تیزر تبلیغاتی رئال به تیزری گفته می شود که با توجه به سناریویی که از قبل نوشته شده است تیزر را در محیط واقعی مثل لوکیشن خانه، مغازه، پارک، خیابان، رستوران، دانشگاه و… با بازیگران تیزر فیلمبرداری می شود. البته همیشه در کلیپ های رئال اینگونه نیست که بازیگر حضور داشته باشد به طور مثال برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی رئال از خط تولید یک کارخانه می توان با تصویربرداری های زمینی و هوایی از تجهیزات و لوکیشن ها همراه با صدای نریشن یک گوینده یک کلیپ جذاب رئال ساخت.

شرکت ویرا وب آپادانا هم در زمینه ساخت تیزر رئال سابقه خوب و درخشانی دارد و توانسته است با برندهای بزرگ و استارت آپ ها همکاری درخشانی داشته باشد. ویرا وب آپادانا با توجه به نیاز مشتری پلن های مختلفی برای ساخت ویدیو رئال به آن ها ارائه می دهد.

 

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی انیمیشنی

تیزرهای انیمیشنی به دو مدل تیزر دو بعدی و سه بعدی تقسیم بندی می شوند و از انواع تیزر تبلیغاتی هستند. تیزرهای انیمیشنی سه بعدی نسبت به دو بعدی از هزینه و زمان بیشتری برخوردار است و معمولا جذاب تر هستند اما این به معنی است که تیزرهای دو بعدی جذابیت نداشته باشند. کاربرد تیزرهای انیمیشنی بیشتر در شبکه های تلویزیونی است. صحبت از هزینه های تیزر شد، بد نیست با تعرفه ساخت تیزر تبلیغاتی آشنا شوید.

 

تیزرهای موشن گرافیک

یکی دیگر از انواع تیزر تبلیغاتی، تیزرهای موشن گرافیک هم مثل تیزرهای انیمیشنی در دو مدل تیزر موشن گرافیک دو بعدی و سه بعدی ساخته می شوند، تیزر موشن گرافیک نسبت به کلیپ های انیمیشنی ارزان تر هستند و در زمان سریعتری ساخته می شوند. معمولا از تیزرهای موشن گرافیک بیشتر در فضای مجازی و یا پخش در همایش ها، جلسات و کنفرانس ها استفاده می شود.

 

تیزرهای استاپ موشن

از هنر استاپ موشن هم می توان در زمینه ی تیزرهای تبلیغاتی استفاده کرد و تیزرهای جذابی را خلق کرد. استاپ موشن از مجموع تعداد زیادی عکس از فرایندی که می خواهیم ویدیو بسازیم به وجود می آید. اشیا را در هر فریم تکان می دهند و عکاسی صورت می گیرد و در آخر در میز تدوین عکس ها رو به هم چسبانده و با ترکیب افکت های گرافیکی یک کلیپ جذاب موشن گرافیک خلق می شود.

 

تیزرهای تلفیقی

می توان گفت تیزرهای تلفیقی جذاب ترین نوع کلیپ های تبلیغاتی هستند. به خاطر اینکه در ساخت این مدل تیزرهای از تلفیق فیلمبرداری رئال و جلوه های ویژه کامپیوتری و افکت های انیمیشنی استفاده می شود. این تیزرها به خاطر داشتن این فضا معمولا طرفدارهای بیشتری دارند اما شرکت هایی که می خواهند سمت سفارش تیزر تبلیغاتی تلفیقی بروند باید این را بدانند که هزینه و زمان این کلیپ ها ارزان نیست. ویرا وب آپادانا با توجه به سابقه ی درخشانش در تولید ویدیو های تلفیقی و انواع تیزر تبلیغاتی خوشبختانه نمونه کارهای بسیار خوبی در این زمینه دارد.