ساخت محصولات با طراحی سه بعدی

 

طراحی سه بعدی و مدلسازی محصولات

 

ما با عنوان مجموعه ویرا وب آپادانا با تیمی متشکل از متخصصین و طراحان در زمینه مدل سازی و طراحی سه بعدی و طراحی انواع نقشه فنی و ساخت محصولات با طراحی سه بعدی در خدمت شما عزیزان هستیم . برای طراحی سه بعدی، ساخت محصولات با طراحی سه بعدی و خلق آثار و ایده های شما به صورت مدل سه بعدی و تبدیل به نمونه واقع گرایانه و انیمیشن سازی و متحرک کردن مدل شما ما در کنار شما خواهیم بود .برای ارتباط با ما شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی در وبسایت ویرا وب آپادانا و همچنین شماره تماس مستقیم با ما ارتباط داشته باشید .

طراحی سه بعدی چیست ؟

طراحی سه بعدی یا ساخت محصولات با طراحی سه بعدی فرایندی است که طراح و به اصطلاح سه بعدی کار یک دستگاه، شی، کارکتور و یا یک ایده ذهنی را به صورت دیجیتال در رایانه طراحی می کند، به گونه ای که این طراحی سه بعدی تمام جزئیات آن شی را در دنیای واقعی می تواند داشته باشد و می توان از هر جهتی مدل سه بعدی را بررسی و آنلایز کرد، بخصوص در مدل های سه بعدی دستگاه ها و یا قطعات صنعتی که دقت بسیار حائز اهمیت است.

انواع طراحی سه بعدی ؟

طراحی سه بعدی بسته و ساخت محصولات به صورت سه بعدی به نوع نیازی که کاربر دارد متفاوت است، در واقع طراحی سه بعدی دنیایی درون رایانه است و هر ایده ای که در ذهن شما و یا در طبیعت مشاهده می کنید می توان طراحی سه بعدی کرد، در نتیجه این هنر بسیار گسترده است اما می توان به بخش های مختلف آن را مجزا کرد که در ادامه به همراه نمونه بیان می شود.

 

طراحی دستگاه و تجهیزات

شما به عنوان یک تولید کننده یا یک شخص حقیقی برای عملی کردن ایده خود ابتدا نیاز دارید که یک نمونه از محصول خود داشته باشید، اما ساخت نمونه فیزیکی یک محصول بسیار پر هزینه است و گاهی هزینه های میلیاردی در بر دارد، اینکه یک شخص برای محصولی که از نقایص آن آگاه نیست و حتی نمونه ای نداشته تا بتواند آن را نمایش دهد هزینه میلیاردی کند بسیار غیر حرفه ای است.

مجموعه ویرا وب آپادانا در زمینه طراحی سه بعدی و ساخت محصولات به صورت سه بعدی ایده ها به شما کمک میکند تا یک نمونه واقع گرایانه از یک قطعه تا یک دستگاه پیچیده داشته باشید و حتی انیمیشنی از عملکرد دستگاهتان می توانید داشته و از آن برای نمایش و ارائه کار استفاده کنید، پس از این مرحله در صورت امکان میتوانید به عنوان یک اختراع و یا طرح صنعتی کار خود را ثبت کنید و از مدل سه بعدی طراحی شده برای طراحی نقشه فنی استفاده کنید، در صورت ثبت محصول شما به عنوان اختراع یا طرح صنعتی میتوانید با خیال راحت اقدام به هزینه برای تولید فیزیکی و تجاری سازی محصولتان کنید .

 

طراحی کارکتر

طراحی کارکتر میتوانید شامل طراحی سه بعدی انسان، حیوان و یا موجودات تخیلی و ماورایی باشد، طراحی کارکتر پیچیدگی خاصی دارد و باید سعی شود مخاطب زنده بودن آن را حس کند و به صورت واقع گرایانه باشد، از کارکتر ها برای بازی سازی، فیلم، تیزر تبلیغاتی، ارائه و گفتگو از طریق هوش مصنوعی و مواردی از این قبیل استفاده می شود. ویرا وب آپادانا از کارکتر ها برای انیمیشن سازی و تیزر تبلیغاتی برای مخاطبین عزیز بهره می برد.

طراحی معماری

در این روش از طراحی شما میتوانید ایده های ذهنی خود برای ساخت یک بنای معماری به صورت طراحی سه بعدی و ساخت محصولات به صورت سه بعدی با تمام جزئیات ساخته و تجزیه و تحلیل کنید، پس از رندگیری میتوانید اثر خود را به صورت تصویر و یا ویدیو برای کارفرما به نمایش بگزارید و طراحی فیزیکی بنا بر اساس همین طراحی خواهد بود.

طراحی لباس

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های سنتی برای طراحی لباس با روش هایی نوین و نرم افزاری جایگزین شده است، اگر شما یک خیاط یا طراح لباس هستید و ایده جدیدی برای طراحی لباس دارید، ویرا وب آپادانا این ایده را به واقعیت تبدیل می کند و نیازی به ساخت نمونه فیزیکی محصول خود ندارید، همچنین نکته مهم برای طراحان لباس حفظ حقوق معنوی طراحی کار آنهاست، یعنی اگر طراحی جدیدی خلق کرده اند طراحی سه بعدی و ساخت محصولات به صورت سه بعدی آن توسط مجموعه ما انجا می شود و سپس کارشناسان ما آن را به عنوان طرح صنعتی ثبت خواهند کرد، در این صورت شما مالک این اثر خواهید بود و بدون نگرانی می توانید طرح خود را تولید و یا بفروش برسانید .

طراحی اشکال طبیعی

منظور از اشکال طبیعی گیاهان، درختان، دریا، کوه و مواردی از این قبیل است که شما در طبیعت مشاهده می کنید، در طراحی های سه بعدی که محیط اهمیت دارد این اشکال طبیعی به زنده بودن اثر شما کمک می کند تا به کاری واقع گرایانه تبدیل شود، به نحوی که در بسیاری از فیلم ها بسیاری از محیط ها حاصل طراحی رایانه ای هستند که چشم قادر به تشخیص غیر واقعی بودن آن نیست .

طراحی اشکال فضایی و تجسمی

از این اشکال برای تیزر های تبلیغاتی، پس زمینه های موبایل و دسکتاپ و لوگو ها استفاده می شود و نوعی ویژگی زیبایی شناختی دارد، به این معنی که حس زیبایی و نشاط را در ترکیبی از نقوش و اشکالی با رنگ های خیره کننده به مخاطب القا می کند .

طراحی سه بعدی چه مزیتی دارد ؟

شما با انواع مدلسازی، طراحی سه بعدی، ساخت محصولات به صورت سه بعدی و همچنین مختصری از کاربرد آنها در قسمت های قبل آشنا شدید ، اما در این بخش میخواهیم به صورت تیتر وار به تمام مزیت های طراحی سه بعد اشاره کنیم.

1- تبدیل ایده ذهنی به یک طراحی سه بعدی جامع با تمام جزئیات که میتواند شامل یک قطعه، دستگاه، کارکتر، لباس، بنای معماری، اشکال طبیعی و یا تجسمی باشد

2- کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان در مقایسه با ساخت نمونه فیزیکی محصول

3 – ساخت محصولات به صورت سه بعدی و تبدیل طراحی سه بعدی به انیمیشن هایی به صورت فیلم، تیزر تبلیغاتی و یا ارائه محصول به مخاطب با عملکرد فنی آن

4- حفظ حقوق معنوی اثر به وسیله ثبت این آثار به صورت طرح صنعتی یا اختراع