آموزش آنریل

 

Unreal Engine چیست؟

 

آنریل انجین یک موتور بازی سازی و گرافیکی است که توسط شرکت Epic Games توسعه داده شده است. این موتور به توسعه دهندگان بازی ها کمک می کند تا با استفاده از ابزارها و امکانات آن، بازی های ویدئویی با کیفیت بالا و گرافیک واقع گرایانه را ایجاد کنند.

 

این موتور از زبان برنامه نویسی C++ استفاده می کند و قابلیت پشتیبانی از بسیاری از پلتفرم های بازی سازی مانند PC، کنسول های بازی، موبایل و واقعیت مجازی را دارا می باشد. با قدرت بی همتا در گرافیک و امکانات و رایگان بودن آن، این نرم افزار را به یکی از پر مخاطب ترین موتورهای بازی سازی تبدیل کرده است.

 

امکانات آنریل انجین و سرعت پیشرفت آن به قدری حیرت انگیز میباشد که نه تنها در حوزه بازی سازی بلکه در تمام عرصه های گرافیک کامپیوتری برای خود جایگاهی به دست آورده است.

 

چرا باید آنریل انجین یاد بگیریم؟

 

آموزش آنریل انجین مزایای زیادی دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

 

  • امکان ارائه گرافیک AAA نسل نهم بازی های کامپیوتری

 

  • پشتیبانی از بسیاری از پلتفرم ها:

 

با استفاده از آموزش آنریل انجین، می توانید بازی های خود را برای پلتفرم های مختلفی مانند PC، کنسول های بازی، موبایل و واقعیت مجازی توسعه دهید.

 

  • طراحی بازی سریعتر:

 

آنریل انجین با استفاده از ابزارهای قدرتمند خود به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری بازی های خود را طراحی کنید.

 

  • جامع بودن:

 

آنریل انجین یک موتور جامع بازی سازی است که تقریباً تمام ابزارهای لازم برای طراحی بازی های کامل و واقع گرایانه را در اختیار شما قرار می دهد.

 

  • فرصت شغلی:

 

با توجه به گسترش بازی های ویدئویی و صنعت بازی سازی، داشتن مهارت در آنریل انجین و آموزش آنریل انجین می تواند فرصت های شغلی جدیدی برای شما ایجاد کند.

به طور کلی، اگر قصد ورود به دنیا بازی سازی را دارید آموزش آنریل انجین یکی از مهمترین مهارت هایی است که باید در برنامه خود داشته باشید.

 

جایگاه آنریل انجین در صنعت بازی سازی کجاست؟

 

این موتور بازی توسط شرکت Epic Games توسعه داده شده است و برای ساخت بازی های ویدئویی با کیفیت واقع گرایانه و سایر انواع بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور خلاصه، با فراگیر شدن آنریل در بین آرتیست ها و توسعه دهندگان، استفاده آن در خیلی از بازی های در حال ساخت و شباهت زیاد این موتور بازی سازی، با موتور های اختصاصی کمپانی های بزرگ صنعت گیم از نظر روند کار و مفاهیم اولیه، آنریل به یکی از پیش نیاز های ورود به این حرفه تلقی میشود.

صحت این موضوع را با یک نیم نگاه به آگهی های استخدامی شرکت ها و استودیو های بازی سازی می توان سنجید.

آنریل انجین به عنوان یکی از قدرتمندترین موتورهای بازی سازی شناخته می شود و برخی از بازی های مشهوری که با استفاده از آن ساخته شده اند که در لیست زیر می توانید نام آنها را بینید.

 

 سخت افزار مورد نیاز برای آنریل انجین

 

آنریل انجین بر روی تقریبا تمام سیستم عامل های مرسوم نصب و استفاده می شود. ( ویندوز، مک، لینوکس )

سخت افزار های عنوان شده در ادامه برای سیستم عامل ویندوز تعریف میشوند. موارد اعلام شده به صورت عمومی گفته شده است و از پرداختن به تخصصی در این باب برای درک بهتر پرهیز شده است.

 

اطلاعات بیشتر را می توانید از لینک زیر دریافت کنید.
https://docs.unrealengine.com/5.0/en-US/hardware-and-software-specifications-for-unreal-engine/

 

قبل از پرداختن به موضوع مشخصات سیستم، لازم است به چند نکته توجه کنید:

۱- برای آموزش آنریل انجین حداقل مشخصات برای اجرا پروژه های سبک می باشد و مشخصات پیشنهادی برای اجرا پروژه های متوسط، سبک یا سنگین بودن یک پروژه به فاکتور های مختلفی بستگی دارد، ما در این بررسی معیار را در بزرگی پروژه گذاشته ایم.

۲- برای آموزش آنریل انجین آنریل انجین از کارت های گرافیک AMD کامل پشتیبانی میکند، اما این کارت ها در لیست پیشنهادی ما قرار نمی گیرند. دلیل این اتفاق سایر نرم افزار هایی هستند که در کنار آنریل مورد استفاده ما قرار می گیرند.

۳- برای آموزش آنریل انجین به دلیل رویکرد دوره، از برخی از امکانات نرم افزار که نیازمند سخت افزار قوی هستند، استفاده نخواهیم کرد، همچنین به دلیل مراحل اوپتیمایز که انجام خواهیم داد هدف ما اجرا بر روی سیستم های متوسط است.

 

حداقل مشخصات پیشنهادی برای اجرای آنریل انجین ۵

CPU: Core i5 Intel / Ryzen 5 AMD
RAM: 16 GB
GPU: GTX 10series

 

مشخصات پیشنهادی برای اجرای آنریل انجین ۵

CPU: Core i7 Intel / Ryzen 7 AMD
RAM: 32 GB or Higher
GPU: RTX series