اگر دوست دارید بدانید داشتن یک ویدئو تبلیغاتی باکیفیت چه‌طور به معرفی هرچه بهتر برند شما کمک می‌کند، با ما همراه باشید تا پاسخ سؤال خود را دریابید.

 

مزایای تیزر تبلیغاتی چیست؟

 

ساخت تیزر تبلیغاتی برای برند شما این فرصت عالی را برایتان فراهم می‌کند تا مخاطبانتان با هیجان بالایی با محصولات و برند شما درگیر شوند. نام و یاد برند شما برای همیشه در خاطر مخاطبانتان نقش ببندد. چگونگی برداشت مخاطبان و مشتریان از محصولات و برند شما کاملاً به نوع تصویری که ویدئو تبلیغاتی شما برای آن‌ها ارائه می‌دهد بستگی دارد.

تیزر تبلیغاتی در بهترین حالت ارتباط خلاقانه است. این مدل از تبلیغات نه تنها توجه مشتریان را به خود جلب می کند، بلکه باعث ایجاد علاقه می شود و به مصرف کننده درباره ی مزایا و خاصیت های محصول آموزش می دهد، این مدل از تبلیغات به عنوان یک ابزار ارتباطی عالی بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد.

بنابراین، در ساخت ویدئو تبلیغاتی خود باید نهایت دقت و ظرافت را بکار بگیرید و تمامی آن چه برای معرفی نیاز است مخاطبان بدانند را باید هرچه جذاب‌تر به نمایش بگذارید. اولین تصویر از برند شما با انتشار ویدئو تبلیغاتی‌تان می‌تواند برای همیشه در ذهن مخاطب ماندگار شود. یک تیزر تبلیغاتی اینستاگرام در حدود پانزده ثانیه به‌اندازه یک استوری قادر خواهد بود به‌اندازه متنی که و خواندن آن 5 دقیقه طول می‌کشد و در وبلاگ شما نگارش شده است، اطلاعات مهم و کاربردی پیرامون برند یا محصول شما را با مخاطبان در میان بگذارد. تفاوت در این است که ساخت تیزر تبلیغاتی این کار را با سرعت فوق‌العاده‌ای به انجام می‌رساند.

 

چرا تولید ویدیو های تبلیغاتی مهم است؟

 

دیدن تیزر تبلیغاتی باعث ایجاد تعامل اجتماعی می شود، به طوری که روش های تبلیغاتی دیگر این کار را نمی کنند. تیزر تبلیغاتی تجربه مصرف‌کننده را در اولویت قرار می‌دهد، و در آن ها هیجان ایجاد می کند..

 

تفاوت بین تیزر تبلیغاتی و فیلم تبلیغاتی چیست؟

 

تفاوت اصلی بین تیزر تبلیغاتی و فیلم تبلیغاتی در زمان آن است. زمان تیزرهای تبلیغاتی حداکثر یک دقیقه است ولی زمان فیلم های تبلیغاتی تا یک ساعت هم می رسد. در تیزر تبلیغاتی بیشتر فوکوس بر روی اولویت های اصلی محصول و شعار و اسم برند است اما در فیلم تبلیغاتی تمام نکات و فواید و مواردی که کارفرما می خواهد داخل فیلم به نمایش گذاشته می شود. از تیزرهای تبلیغاتی بیشتر برای پخش در تلویزیون ها، شبکه های اینترنتی، سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده می شود. ولی مکان پخش فیلم های تبلیغاتی بیشتر در جلسات، همایش ها، سمینارها، نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف می باشد.

 

نکات اصلی که شرکت های تبلیغاتی باید برای ساخت تیزر رعایت کنند.

 

 • ارائه بهترین ایده های خلاقانه تبلیغاتی که بتواند مفهوم مورد نظر را در ذهن بیننده حک کند.
 • طراحی زیبایی های بصری و شنیداری متناسب با سلیقه مخاطب
 • شناخت ذهنیت و طرز فکر مخاطب
 • شناخت نیازها، خواسته ها و اهداف مشتریان و هدف گذاری تیزر بر این اساس
 • داشتن سناریوی قوی که با اهداف تیزر مطابقت داشته باشد
 • داشتن گروه حرفه ای سینمایی پیش تولید مثل تهیه کننده، فیلمنامه نویس، مدیر تولید و….
 • داشتن گروه حرفه ای سینمایی تولید مثل کارگردان، فیلمبردار، صدابردار، گریمور و…
 • داشتن گروه حرفه ای سینمایی پس تولید مثل تدوینگر، صداگذار، مسئول جلوه های ویژه کامپیوتری و…

 

ویژگی های کلیدی تیزرهای تبلیغاتی

 

تیزرهای ساخته شده باید به اندازه کافی جذاب و موثر باشند، به مزیت رقابتی تبدیل شود که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. ایده های مفهومی و خلاقانه
 2. مخاطب گرا
 3. زیبایی و جذابیت بصری
 4. سرعت

 

تیزر تبلیغاتی چگونه ساخته میشود؟

 

بعد از عقد قرارداد میان شرکت تیزرسازی و سفارش دهنده تیزر، سه مرحله برای ساخت تیزر تبلیغاتی (تیزر چیست؟) وجود دارد. مرحله ی اول را پیش تولید می نامند که کلیه ی کارهای هماهنگی، انتخاب های بازیگران و لوکیشن ها، تجهیزات، نوشتن سناریو در این مرحله قرار دارد. مرحله ی دوم تولید است که همانطور از اسمش پیداست تولید فیلم در این مرحله قرار می گیرد. مرحله ی سوم هم پس تولید هست که کلیه ی کارهای ضبط شده ای که در مرحله ی تولید انجام گرفته است تدوین و صداگذاری و اصلاح رنگ و اضافه کردن جلوه های ویژه سینمایی در این مرحله است.در مقاله مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی  به صورت کامل تمامی مراحل را شرح داده ایم.

معمولا شرکت های ساخت تیزر تبلیغاتی پلن های مختلفی برای ساخت تیزر دارند. موسسه طلوع فیلم هم برای تمامی سلیقه ها و با در نظر گرفتن شرایط مالی سفارش دهنده ی های خود سعی می کند بهترین پلن تیزر را پیشنهاد دهد. پلن های ویژه، پلن 1، پلن 2 و پلن 3 پلن هایی هستند که با توجه به شرایط توسط طلوع فیلم به مشتری ها ارائه می شود. بسته به مدل تیزر تبلیغاتی که در انواع تیزر تبلیغاتی رئال، تلفیقی، انیمیشنی، موشن گرافیک، استاپ موشن و… ساخته می شود پلن گزینه مناسب انتخاب می شود.

میتوانید نمونه هایی از تیزر های تبلیغاتی خلاقانه و کوتاه را در سایت ویرا وب آپادانا ببینید. برای ساخت بهترین تیزر تبلیغاتی با ما در تماس باشید.

در ساخت تیزر تبلیغاتی بعد از مسائل مالی یکی از مهمترین فاکتورها زمان تحویل کار به مشتری است.شخصی که تیزر تبلیغاتی را سفارش می دهد معمولا دوست دارد در سریع ترین زمان ممکن تیزر ساخته بشود تا او بتواند وایرال کند و از پخش این تیزر درآمد به دست بیاورد. یک مطلب دیگری که در ساخت تیزر تبلیغاتی اهمیت دارد زمان تیزر است که هرچه کوتاه تر باشد و بتواند پیام بیشتری را به مخاطب ارائه بدهد خیلی بهتر است تا در زمان طولانی پیام کوتاهی داده شود.